Česká organizace scénografů, divadelních architektů a techniků

Workshop Tik-Tok “Disekce” n​eboli Teardown

Workshop Tik-Tok “Disekce” n​eboli Teardown: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o TikToku (ale báli jste se zeptat)

Čas: 20.9.2021, 10-16 hodin
Místo: Institut umění – Divadelní ústav

Odmítáte TikTok a podobné platformy pro jejich vtíravý a bizarní obsah, netransparentní zacházení s údaji o uživatelích a další patologie? Pokračujeme v sérii workshopů zaměřených na digitální marketing a na téma jak využít či spíš zneužít tyto nástroje pro recese, subverze, transgrese, kritické a kreativní přesahy. Společně budeme hledat způsoby jak uchovat autonomii a možnost vzdoru v éře nastupujícího digitálního feudalismu, ve kterém jsme nuceni žít, pracovat a tvořit.

Společně zapracujeme na nových performativních formátech, které zapojují diváky do diskusí o fenoménech, jako je umělá inteligence (AI) a automatizace, systémy doporučení, komnaty ozvěn (echo chambers), dezinformace a problémy ochrany soukromí. Ve workshopu se zaměříme na TikTok: platformu milovanou 1,1 miliardou hlavně mladších uživatelů, která nejlépe reprezentuje excesy netransparentních algoritmů ohrožujících soukromí i bezpečí uživatelů. Přineste si s sebou starý mobil, na kterém si nainstalujete TikTok na fake účtu a pak společně vyzkoušíme, jak fungují algoritmy i různé formáty (hlavně “duet chains” a “lip syncing”).

Více zde: https://www.performczech.cz/cs/vyzvy/5459-tik-tok-disekce-neboli-teardown-vsechno-co-jste-kdy-chteli-vedet-o-tiktoku-ale-bali-jste-se-zeptat